Konkursy podczas Meczu Gwiazd

Konkurs rzutów za 3 punkty
Konkurs rzutów za trzy punkty polega na oddawaniu rzutów w normie czasu z określonych pozycji. W eliminacjach na rzuty jest 30 sekund, rzuty oddawane są z 45 stopni z lewej strony kosza, ze środka na wprost kosza i 45 stopni z prawej strony kosza. W finale norma czasu to 60 sekund rzuty oddawane są z pięciu pozycji z boku kosza, 45 stopni i na wprost, z każdej pozycji rzuca się pięć razy. Z urzędu do konkursu zakwalifikowani są najlepiej rzucający za trzy punkty z rozgrywek juniorek starszych, juniorów starszych, juniorów, juniorek, kadetów i kadetek. W konkursie mogą brać udział zawodnicy urodzeni w 1995 roku i młodsi.

Konkurs trójka z trzech pozycji
Konkurs trójka z trzech pozycji. Startować mogą zespoły złożone z zawodniczki, zawodnika i trenera. Konkurs polega na trafianiu rzutów – każda osoba z trójki musi trafić rzut spoza pola trzech sekund, dwie osoby z trójki muszą trafić za trzy punkty i jedna osoba z trójki musi trafić z połowy boiska. Na całość zespół ma 60 sekund. Wygrywa zespół który trafi najszybciej z połowy, lub jeżeli nikomu się to nie uda to ten który trafi najszybciej drugi rzut za trzy punkty. Zawodniczki i zawodnicy z trójki mogą być urodzeni w 1995 roku lub młodsi.

Konkurs wsadów
Konkurs wsadów – regulamin zostanie podany po ustaleniu liczby uczestników. W konkursie wsadów mogą startować gracze urodzeni w 1993 roku i młodsi.

Jak się zgłosić?
Aby zgłosić się do wybranego konkursu wystarczy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres biuro(at)pozkosz.com podając swoję imię i nazwisko oraz konkurs, do którego się zgłaszacie. W przypadku konkursu Trójka z trzech pozycji należy podać imiona i nazwiska trzech uczestników konkursu. Szczegółowy terminarz konkursów znajduje się w dziale Terminarz. Termin zgłoszeń do konkursów upływa 19 czerwca 2016